Hasáky a kleště siko
Hasáky a kleště siko patří do skupiny ručního nářadí tzv. stavitelných klíčů určených pro utahování či povolování šroubových spojů, které si našlo své místo v mnoha oborech nejen u řemeslníků, ale rovněž v mnoha domácnostech.

Nezaměnitelnou předností tohoto druhu nářadí je volně nastavitelná čelist, respektive jejího otevření v závislosti na velikosti matice nebo hlavy šroubu. Od těchto parametrů se rovněž odvíjí použitá velikost jednotlivých hasáků a kleští siko. V naší nabídce naleznete hasáky výstředníkové a kloubové, které svým technologickým zpracováním a robustnější konstrukcí těla jsou předurčeny pro práci se středními a většími rozměry šroubových spojů a nachází větší uplatnění především při práci profesionálů. Oproti tomu hasáky s vodící maticí či stavěcím šroubem a kleště siko jsou svým technologickým zpracováním a konstrukcí neocenitelným pomocníkem při každodenní práci v mnoha oborech lidské činnosti a to jak při práci profesionálů tak domácích kutilů.

Hasáky výstředníkové, kleště siko, nastavitelné rameno a opěrná patka u hasáku kloubového, u hasáku s vodící maticí a se stavěcím šroubem jsou kovány zápustkově z ušlechtilé uhlíkové oceli třídy 12 (jejich ekvivalenty podle značení evropské EN 10027, německé DIN, americké ASTM) s následným kvalitním dílenským zpracováním na výsledné hmotnostní a rozměrové parametry podtrhující jakostní požadavky kladené na řemeslnické nářadí značky ZBIROVIA. U hasáků s vodící maticí a se stavěcím šroubem je tělo výrobku zhotoveno vystřižením a následně ohnutím do požadovaného tvaru z vysokojakostního plechu.

Všechny produkty se vyznačují vysokou houževnatostí a v pracovních částek vysokou tvrdostí zajištěnou tepelným zpracováním v dostatečné hloubce.

  • pracovní plochy hasáků a kleští siko jsou tepelně zpracovány na výslednou tvrdost HRC 42-52
  • hasáky mají pracovní plochy a ramena lakovaná práškovou barvou popřípadě ošetřená konzervačním olejem
  • kleště siko jsou na povrchu ošetřeny povrchovou úpravou niklováním a rukojeti opatřeny ergonomickými plastovými návleky nebo plastisolem
Hasák kloubový
Hasák výstředníkový
Hasáky na trubky
2 modely
Kleště siko
2 modely
Kleště na trubky